27 лютого у актовій залі Інституту кормів відбулось чергове засідання екологічного клубу «День Х». Темою засідання стала загроза засухи у весняно-літній період 2020 року, прогнози і мінімізація ризиків.

Голова клубу, Олена Яворська, у якості експертів запросила представників Вінницького обласного центру з гідрометеорології та представників БУВР Південного Бугу.

Наталя Мідянська з Марією Кощавкою ознайомили з загальними підсумками та спостереженнями зміни погодних умов і клімату в цілому за останні 30 років у межах Вінницької області та країни в цілому. Попередили про ризики нерівномірного розподілу опадів на території області та загрозу засухи.

Представники БУВР Південного Бугу Лариса Кошова та Інна Галузова ознайомили присутніх з загальними показниками водності в 2019 році та попередили про високу ймовірність формування в поточному році низького весняного водопілля, яке може мати істотні й довготривалі негативні наслідки такі як ускладнення загальної водогосподарської і екологічної ситуації, особливо на водних об’єктах зі значним антропогенним навантаженням; погіршення якості води, обмеження обсягів розбавлення забруднених скидних вод, неможливість природної промивки русел річок тощо; в разі жаркої й сухої погоди (періодів) влітку, що є характерною ознакою минулих років, маловоддя весняного періоду може перейти в маловоддя (гідрологічну посуху) літа-осені, зменшуватиметься річковий стік аж до пересихання малих водотоків, що може призвести до обмеження прав водокористувачів, як це передбачено ст.45 Водного кодексу України.

Інна Галузова зазначила, що загроза досить реальна оскільки водозабезпеченість в басейні на 1 жителя в середньо багатоводний рік становить 880 м3/рік, в маловодний рік (75% забезпеченості) – 550 м3/рік. У 2019 р. на 1 жителя басейну Південного Бугу приходилось 350 м3 поверхневих вод.

Експерти закликали всіх присутніх дбайливо ставитись до водних ресурсів, бо від забезпечення водою залежить економічний розвиток та благополуччя населення.

 

 

 

Наші контакти

БУВР Південного Бугу

Україна, 21100, м. Вінниця, вул. Василя Стуса, 7

тел./факс (0432) 52-09-00

 

e-mail: buvr.vn@gmail.com

гаряча лінія: 67-20-01

Ми в соцмережах: 

  

м. Вінниця 2024. Розробка сайту - студія «Webhit»